Zúčastněte se akce Hemojunioru! Čeká vás atraktivní program

30. 11. 2015

Máte mezi svými příbuznými, přáteli nebo známými hemofiliky? Či postihla tato nemoc vás samotné? Tak právě pro vás chystá sdružení Hemojunior se svými partnery jeden říjnový víkend již třetí setkání odborníků a laické veřejnosti. Věřte, že je na co se těšit!
Zúčastněte se akce Hemojunioru! Čeká vás atraktivní program

Co Hemojunior nabízí

Hemojunior je neprofesionální organizace sdružující lidi, kteří se chtějí dobrovolně podílet na pomoci dětem s hemofilií. Sdružení, které vzniklo z iniciativy rodičů v listopadu 2001, pořádá spoustu zajímavých akcí během celého kalendářního roku, a to jak pro dětské hemofiliky, tak pro jejich rodiče. Členové organizují i mnoho projektů zaměřených na laickou veřejnost a snaží se tak spoluobčany informovat a poučit o této nemoci.

Akce pro všechny

Podzim, mimo jiné populární aktivity, nabízí mezigenerační setkání hemofiliků s názvem „Jsme tu pro vás“. Po úspěšných dvou ročnících se letos uskuteční již třetí a bude se opět konat v hotelu Jezerka v Seči u Chrudimi, tentokrát v termínu 23. a 24. října 2015. Akce se každoročně pořádá za podpory Českého svazu hemofiliků a díky společnosti Baxter.

Zvaní jsou hemofilici všech věkových kategorií, jejich rodiny, přátelé a známí. Již první akce se velmi podařila, tehdy se setkalo na jednom místě přes sto lidí. Jelikož si během prvních dvou ročníků získala mezi odborníky i laiky uznání, je velmi pravděpodobné, že i ten letošní bude úspěšný.

Na účastníky čeká celá řada významných odborníků z různých oblastí medicíny, praktické ukázky či cvičení na téma prezentovaných přednášek. Bude zde možnost seznámit se s novinkami v léčbě, ale hlavně poznat nové lidi všech generací, kteří mají stejný problém.

Přednášky, konzultace, workshopy a další…

Program, který začne v sobotu v devět hodin a potrvá do odpoledne, nabízí mnoho zajímavého. Vystoupí šéf pražského hemofilického centra ÚHKT Peter Salaj, který se ve svém projevu zaměří na téma péče o přenašečky. V poslední době se častěji stává, že dámy, jichž se problém hemofilie týká, nejsou dostatečně informovány. Přednášet přijde i primář dětského oddělení brněnské nemocnice Jan Blatný. Zajímavé téma jistě nabídne rovněž specializovaný pražský ortopéd Petr Teyssler.

K dispozici budou konzultace psycholožky Marcely Štáfové, kromě ní bude možné klást své dotazy i jejím kolegyním Anně Kiššové a Petře Bučkové. Během víkendu proběhne i několik workshopů. Na jednom z nich bude možnost diskutovat způsoby rehabilitace s fyzioterapeutkou Marií Katzerovou, která může podat individuální rady a doporučit cviky na protažení a uvolnění svalů a kloubů.

V neposlední řadě lze očekávat zajímavý příspěvek z oblasti stravování a výživy brněnské nutriční specialistky Ivy Hrnčiříkové. Nejen na odborníky lze směřovat všechny dotazy a nejasnosti, přítomni budou jistě i členové vedení Hemojunioru.

Připravovaný program slibuje atraktivní akci nejen z odborného hlediska, ale také díky možnosti relaxace v tamním wellness příjemně strávených pár dní se známými lidmi. 

(ave)

Zdroj:
http://hemofilici.cz


Hodnocení článku

HLEDÁŠ HELP? HEMOJUNIOR!

Dočetli jste až sem a stále vám něco chybí? Navštivte webové stránky Hemojunioru, který pomáhá dětem s hemofilií, jejim rodinám a přátelům. Staňte se našimi přáteli i vy!

Další články

hemofilie

Centra pomoci

Soutěž

Anketa

Dodržujete zdravý jídelníček?

(93)
(208)
(106)