Agentury domácí péče aneb Stálá pomoc pro hemofiliky

Jste hemofilik a hledáte pomoc v domácím prostředí? Teď ji najdete na jednom místě! Rychlá, jasná a přehledná pomoc všem hemofilikům – to jsou základní cíle společnosti Takeda, která přináší seznam více než 500 kontaktů na agentury domácí péče a terénní služby, které jsou schopné zajistit domácí pomoc hemofilikům v rámci celé České republiky.
Agentury domácí péče aneb Stálá pomoc pro hemofiliky

Hemofilie je nepříliš časté dědičné onemocnění s výskytem zhruba 1 nemocný na 10 000 obyvatel. Z tohoto důvodu nejsou všechny agentury domácí péče a terénní služby schopné zajistit aplikaci hemofilických léčivých přípravků a související péči o hemofiliky, která má svá specifika. Společnost Takeda proto připravila vyhledávač těch, které tyto služby hemofilikům poskytnout dokážou. 

Místo vašeho bydliště – jediné, co potřebujete vědět

Vyhledávač funguje jednoduše na základě zadání vašeho místa bydliště. Seznam dostupných agentur domácí péče či terénních služeb se zobrazí při zadání kraje, okresu či konkrétního města. Volit při tom můžete buď z výběru v menu, nebo můžete zadat pouze klíčové slovo (např. město, kde bydlíte). 

Přehledné zobrazení kontaktů i adresy s mapou

Po zadání požadovaného regionu se automaticky zobrazí seznam všech dostupných agentur. Při rozkliknutí konkrétní agentury se vám zobrazí okno s veškerými kontakty i adresou zobrazenou na výseku mapy. 

Péče v domácím prostředí přispívá k dobré psychice

V domácím prostředí se nemocný člověk vždy cítí lépe a má větší jistotu, což ovlivňuje jeho psychiku a pomáhá mu snáze překonat těžkosti, které nemoc přináší. Vědecké studie opakovaně prokázaly, že na průběh nemoci má přímý vliv psychické zdraví člověka. Pokud to tedy zdravotní stav dovolí, vždy by měla být upřednostněna možnost zajištění péče v domácím prostředí. Předpokladem její kvality je však personál proškolený v příslušných službách. Teď už víte, kde ho najít.

Seznam agentur domácí péče najdete ZDE.

(tich)

Zdroje:

https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2012/11/08.pdf

https://zdravi.euro.cz/clanek/sestra/vliv-domaciho-prostredi-klienta-na-poskytovani-osetrovatelske-pece-459334

www.agenturydomacipece.cz.

Reklamní sdělení

Autor článku: MUDr. Hana Tichá

Novinky

Fyzioterapie pro hemofiliky – instruktážní brožurka obsahuje preventivní cvičení i cviky po krvácení či operaci

Fyzioterapie pro hemofiliky – instruktážní brožurka obsahuje preventivní cvičení i cviky po krvácení či operaci

Zkušenosti posledních let jasně dokazují, že péče o jedince s hemofilií musí být komplexní. Tedy nezahrnuje pouze podávání léčivých přípravků, tzv. antihemofilik, ale také prvky fyzioterapie a rehabilitace. Správně vedené cvičení nejen urychlí a usnadní hojení při krvácení, ale je zásadní i při jeho prevenci. Nová brožurka pro hemofiliky nabízí názorné příklady cviků určených jak pro dospělé, tak i pro děti.
26. 3. 2024
Brožurka o přenašečkách je určena nejen jim a jejich blízkým, ale i zdravotníkům

Brožurka o přenašečkách je určena nejen jim a jejich blízkým, ale i zdravotníkům

Po delší době plánování a příprav se nám nedávno podařilo vydat brožurku O přenašečství hemofilie. Je to vůbec první takto ucelený česky psaný edukační materiál, jehož cílem bylo shrnout danou problematiku – se všemi jejími projevy a důsledky. Na přípravě této brožury spolupracovala řada lékařů, zpracovala ji naše společnosti MeDitorial a iniciovali ji zástupci pacientských organizací, zejména pak předsedkyně společnosti Hemojunior a zároveň přenašečka hemofilie Kateřina Altmanová. Tématu přenašečství i brožurce se věnujeme i v následujícím rozhovoru s ní.
26. 3. 2024
Čeká vás zavedení portu? Přečtěte si o podrobnostech

Čeká vás zavedení portu? Přečtěte si o podrobnostech

Port je malá podkožní komůrka, která dokáže výrazně usnadnit život celé řadě pacientů včetně hemofiliků.¹'² Pomocí portu se do žilního systému aplikují nitrožilní léky, a odpadá tak hledání vhodné žíly či její opakované napichování.³ Svoji funkci může plnit až několik let a péči o něj se dá snadno naučit.³ Jak takové zavedení portu probíhá, pro koho se hodí a na co si dát pozor?
12. 2. 2024
Video: Nedovedu si představit život bez  hudby, říká hemofilik Bedřich Smrčka

Video: Nedovedu si představit život bez hudby, říká hemofilik Bedřich Smrčka

Bedřich Smrčka zasvětil téměř celý svůj život hudbě. Dlouhá léta vyučoval hře na žesťové nástroje na základní umělecké škole a také založil a vede dvě dixielandové kapely. S jedním z těchto hudebních těles pravidelně cestuje po světě, kromě Evropy opakovaně zamířil i na jazzové festivaly do zámoří – do Spojených Států, do Austrálie, na Nový Zéland. Do jaké míry mu jeho profesi a koníček zároveň komplikovalo závažné onemocnění hemofilie? Jak se zvládá vyrovnat s nemocí nyní a jak to bylo v jeho dětství? A jakým dalším aktivitám se 66letý hudebník věnuje? Podívejte se na nový poutavý pacientský příběh z cyklu Jak se žije s hemofilií. (lek)
5. 2. 2024

Naši partneři

Pokud jste na těchto stránkách nenalezli vše, co jste hledali, zkuste se obrátit na pacientské organizace. Hemofilikům a jejich rodinám nabízí poradenství, pomoc i členství ve své komunitě.

Český svaz hemofiliků

Český svaz hemofiliků
drop drop drop