Agentury domácí péče aneb Stálá pomoc pro hemofiliky

Jste hemofilik a hledáte pomoc v domácím prostředí? Teď ji najdete na jednom místě! Rychlá, jasná a přehledná pomoc všem hemofilikům – to jsou základní cíle společnosti Takeda, která přináší seznam více než 500 kontaktů na agentury domácí péče a terénní služby, které jsou schopné zajistit domácí pomoc hemofilikům v rámci celé České republiky.
Agentury domácí péče aneb Stálá pomoc pro hemofiliky

Hemofilie je nepříliš časté dědičné onemocnění s výskytem zhruba 1 nemocný na 10 000 obyvatel. Z tohoto důvodu nejsou všechny agentury domácí péče a terénní služby schopné zajistit aplikaci hemofilických léčivých přípravků a související péči o hemofiliky, která má svá specifika. Společnost Takeda proto připravila vyhledávač těch, které tyto služby hemofilikům poskytnout dokážou. 

Místo vašeho bydliště – jediné, co potřebujete vědět

Vyhledávač funguje jednoduše na základě zadání vašeho místa bydliště. Seznam dostupných agentur domácí péče či terénních služeb se zobrazí při zadání kraje, okresu či konkrétního města. Volit při tom můžete buď z výběru v menu, nebo můžete zadat pouze klíčové slovo (např. město, kde bydlíte). 

Přehledné zobrazení kontaktů i adresy s mapou

Po zadání požadovaného regionu se automaticky zobrazí seznam všech dostupných agentur. Při rozkliknutí konkrétní agentury se vám zobrazí okno s veškerými kontakty i adresou zobrazenou na výseku mapy. 

Péče v domácím prostředí přispívá k dobré psychice

V domácím prostředí se nemocný člověk vždy cítí lépe a má větší jistotu, což ovlivňuje jeho psychiku a pomáhá mu snáze překonat těžkosti, které nemoc přináší. Vědecké studie opakovaně prokázaly, že na průběh nemoci má přímý vliv psychické zdraví člověka. Pokud to tedy zdravotní stav dovolí, vždy by měla být upřednostněna možnost zajištění péče v domácím prostředí. Předpokladem její kvality je však personál proškolený v příslušných službách. Teď už víte, kde ho najít.

Seznam agentur domácí péče najdete ZDE.

(tich)

Zdroje:

https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2012/11/08.pdf

https://zdravi.euro.cz/clanek/sestra/vliv-domaciho-prostredi-klienta-na-poskytovani-osetrovatelske-pece-459334

www.agenturydomacipece.cz.

Reklamní sdělení

Autor článku: MUDr. Hana Tichá

Novinky

Bála jsem se zůstat s vážně nemocným synem na Ukrajině, říká Iryna

Bála jsem se zůstat s vážně nemocným synem na Ukrajině, říká Iryna

V rámci cyklu videopříběhů „Jak se žije s hemofilií“ jsme tentokrát natáčeli s rodinou, která v Česku žije jen velmi krátce – od loňského března. Iryna a její 14letý syn Stanislav k nám přijeli po začátku války na Ukrajině – využili toho, že Irynin manžel a tatínek dospívajícího těžkého hemofilika už u nás pracoval a žil. Stas je od té doby v péči zdravotníků ve Fakultní nemocnici Motol. Jaké bylo jeho dětství s hemofilií? Jak rodina prožívala a prožívá různé etapy svého života? A v čem se liší hematologická péče u nás a na Ukrajině? Podívejte se na poutavý příběh Iryny a Stase a také zajímavý pohled odborníků – ošetřujícího lékaře MUDr. Vladimíra Komrsky, CSc., a sestry Veroniky Čepelákové.
15. 6. 2023
Jaká úskalí přináší stáří s hemofilií?

Jaká úskalí přináší stáří s hemofilií?

Hemofilici dnes prožívají stáří obdobně jako jejich vrstevníci, se všemi radostmi i těžkostmi, které přináší. Muže trpící krvácivým onemocněním však v pokročilejším věku častěji trápí nepříjemné bolesti kloubů, potřebují rehabilitace, chirurgický zákrok nebo pomoc s aplikací léků. Mnozí se chtějí poradit nebo sdílet své zkušenosti. Kde mohou hledat pomoc? Jaké aktivity organizují pacientské organizace? Kde najdou podporu, pokud potřebují řešit sociální otázky?
25. 5. 2023
Časté krvácení z nosu u dětí – může jít o projev hemofilie?

Časté krvácení z nosu u dětí – může jít o projev hemofilie?

Krvácení z nosu si v dětství zažije každý z nás. Někteří i opakovaně. Ve většině případů jde o neškodný doprovodný jev rýmy, úrazu nebo aktivních dětských prstíků. Jen vzácně naopak poukazuje na závažnější problém, jako jsou poruchy srážlivosti krve. Kdy bychom měli zpozornět a vydat se k lékaři?
4. 5. 2023
Důležité milníky pro hemofiliky – výzkum nemoci, léčba a kvalita života

Důležité milníky pro hemofiliky – výzkum nemoci, léčba a kvalita života

Život hemofiliků se během 20. a 21. století převratně změnil. Vědci přinesli zásadní poznatky o tomto onemocnění a obrovský posun se týkal i vývoje léčby a jejího podávání. Zatímco na počátku 20. století byla hemofilie až na výjimky fatální diagnózou, v současnosti mohou jedinci s touto nemocí žít velmi kvalitní a aktivní život.
3. 4. 2023

Naši partneři

Pokud jste na těchto stránkách nenalezli vše, co jste hledali, zkuste se obrátit na pacientské organizace. Hemofilikům a jejich rodinám nabízí poradenství, pomoc i členství ve své komunitě.

Český svaz hemofiliků

Český svaz hemofiliků
drop drop drop