Světový den hemofilie 2014

Podobně jako v předchozích letech připadá letošní Světový den hemofilie na 17. dubna. Tento den se po celém světě konají osvětové akce, pochody a další události, které mají informovat veřejnost a spojit hemofiliky.

Podobně jako v předchozích letech připadá letošní Světový den hemofilie na 17. dubna. Tento den se po celém světě konají osvětové akce, pochody a další události, které mají informovat veřejnost a spojit hemofiliky.

Hemofilie je dědičné onemocnění krevní srážlivosti, které postihuje převážně muže a projevuje se již od raného dětství. V současné době je dostupná moderní léčba (podávání chybějících faktorů srážlivosti), která hemofilikům umožňuje žít plnohodnotný život s minimálním omezením krvácivou nemocí.

WFH připravuje povzbuzení pro „nováčky“

Pro Světový den hemofilie 2014 razí Světová federace hemofilie (WFH) heslo: „Mluvte otevřeně. Pomozte změně!“ Cílem akce je povzbudit hemofiliky, aby se nezdráhali o svém onemocnění mluvit na veřejnosti, zapojili se do aktivit hemofilických sdružení a napomohli tak zlepšení léčby všech osob s vrozeným krvácivým onemocněním.

Světová federace hemofilie se snaží získat další členy a povzbudit nováčky, aby se zúčastnili aktivit hemofilické komunity a pochopili, že jsou její důležitou součástí.

V České republice běží kampaň „Podporuji léčbu hemofilie“

I v České republice je duben zasvěcen osvětě o hemofilii nejen pro hemofiliky, ale i pro širokou veřejnost. Tváří celé kampaně je Jana Doležalová, farmaceutka a miss České republiky 2004. Akce vypukne ve čtvrtek 17. dubna v 16:00 na Palackého náměstí v Praze. Následuje pochod přes Vltavu na náměstí Kinských. Zde bude probíhat další program, atmosféru shromáždění navodí i červeně osvícená kašna.

Hemofilici „Plnou parou vpřed“

V dubnu na pražský pochod naváže i další akce pro hemofiliky konaná v Jindřichově Hradci. V sobotu 26. dubna se zde sejdou dříve přihlášení členové pacientských sdružení ČSH a Hemojunior a vyrazí na projížďku parním vlakem.

17. duben není jen dnem setkáním hemofiliků a jejich přátel, ale i příležitostí dozvědět se více o dědičných krvácivých poruchách.

(hak)

Zdroje:
www.wfh.org
www.hemojunior.cz


HLEDÁŠ HELP? HEMOJUNIOR!

Dočetli jste až sem a stále vám něco chybí? Navštivte webové stránky Hemojunioru, který pomáhá dětem s hemofilií, jejim rodinám a přátelům. Staňte se našimi přáteli i vy!

Naši partneři

Pokud jste na těchto stránkách nenalezli, co jste hledali, připojte se k největší hemofilické komunitě.

LÉČBA HEMOFILIE

Základem léčby hemofilie je umělé dodání srážecího faktoru, který v krvi osob s hemofilií chybí. U každého jednotlivce se musí léčba nastavit individuálně v závislosti na tíži onemocnění a aktuální hladině srážecího faktoru v krvi.

Centra pomoci

Všechna centra

ZPRAVODAJ

Aktuální novinky přímo do Vaší schránky.