Agentury domácí péče aneb Stálá pomoc pro hemofiliky

Jste hemofilik a hledáte pomoc v domácím prostředí? Teď ji najdete na jednom místě! Rychlá, jasná a přehledná pomoc všem hemofilikům – to jsou základní cíle společnosti Takeda, která přináší seznam více než 500 kontaktů na agentury domácí péče a terénní služby, které jsou schopné zajistit domácí pomoc hemofilikům v rámci celé České republiky.

Hemofilie je nepříliš časté dědičné onemocnění s výskytem zhruba 1 nemocný na 10 000 obyvatel. Z tohoto důvodu nejsou všechny agentury domácí péče a terénní služby schopné zajistit aplikaci hemofilických léčivých přípravků a související péči o hemofiliky, která má svá specifika. Společnost Takeda proto připravila vyhledávač těch, které tyto služby hemofilikům poskytnout dokážou. 

Místo vašeho bydliště – jediné, co potřebujete vědět

Vyhledávač funguje jednoduše na základě zadání vašeho místa bydliště. Seznam dostupných agentur domácí péče či terénních služeb se zobrazí při zadání kraje, okresu či konkrétního města. Volit při tom můžete buď z výběru v menu, nebo můžete zadat pouze klíčové slovo (např. město, kde bydlíte). 

Přehledné zobrazení kontaktů i adresy s mapou

Po zadání požadovaného regionu se automaticky zobrazí seznam všech dostupných agentur. Při rozkliknutí konkrétní agentury se vám zobrazí okno s veškerými kontakty i adresou zobrazenou na výseku mapy. 

Péče v domácím prostředí přispívá k dobré psychice

V domácím prostředí se nemocný člověk vždy cítí lépe a má větší jistotu, což ovlivňuje jeho psychiku a pomáhá mu snáze překonat těžkosti, které nemoc přináší. Vědecké studie opakovaně prokázaly, že na průběh nemoci má přímý vliv psychické zdraví člověka. Pokud to tedy zdravotní stav dovolí, vždy by měla být upřednostněna možnost zajištění péče v domácím prostředí. Předpokladem její kvality je však personál proškolený v příslušných službách. Teď už víte, kde ho najít.

Seznam agentur domácí péče najdete ZDE.

(tich)

Zdroje:

https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2012/11/08.pdf

https://zdravi.euro.cz/clanek/sestra/vliv-domaciho-prostredi-klienta-na-poskytovani-osetrovatelske-pece-459334

www.agenturydomacipece.cz.

Reklamní sdělení

Autor článku: MUDr. Hana Tichá


HLEDÁŠ HELP? HEMOJUNIOR!

Dočetli jste až sem a stále vám něco chybí? Navštivte webové stránky Hemojunioru, který pomáhá dětem s hemofilií, jejim rodinám a přátelům. Staňte se našimi přáteli i vy!

Naši partneři

Pokud jste na těchto stránkách nenalezli, co jste hledali, připojte se k největší hemofilické komunitě.

LÉČBA HEMOFILIE

Základem léčby hemofilie je umělé dodání srážecího faktoru, který v krvi osob s hemofilií chybí. U každého jednotlivce se musí léčba nastavit individuálně v závislosti na tíži onemocnění a aktuální hladině srážecího faktoru v krvi.

Centra pomoci

Všechna centra

ZPRAVODAJ

Aktuální novinky přímo do Vaší schránky.