Jak se žije s hemofilií: Příběh Pavla

Čtyřiačtyřicetiletý Pavel Bergman zažil snad všechny možné komplikace vzácného krvácivého onemocnění hemofilie. V době jeho dětství či v rané dospělosti nebyly k dispozici preventivní léky. Vzhledem k těžké formě nemoci proto Pavel opakovaně zažil masivní krvácení do kloubů, svalů či jiných částí těla. Mnoho času také strávil v nemocnici.
Jak se žije s hemofilií: Příběh Pavla

Jak změnila jeho život profylaktická léčba, kterou začal užívat v 41 letech? Jak se v současnosti cítí a jak zvládá pracovat? Jak mu při plánování běžného života pomáhá mobilní aplikace? Podívejte se na nelehký, a přesto pozitivní a velmi upřímný videopříběh Pavla. 

Novinky

Krvácení do mozku – proč je důležité o tomto riziku vědět?

Krvácení do mozku – proč je důležité o tomto riziku vědět?

Úrazy a pády se během života nevyhnou nikomu. Některé jsou závažnější, z jiných se zase rychle oklepeme a jdeme dál. U hemofiliků ale i zdánlivě nevinný úraz může vyústit v obávanou komplikaci – krvácení do mozku. Jak jej včas rozpoznat a jaká opatření případně učinit?
26. 8. 2022
Jak děti s hemofilií podpořit v kolektivu, při léčbě nebo sportu

Jak děti s hemofilií podpořit v kolektivu, při léčbě nebo sportu

S hemofilií dnes už můžeme žít v mnoha ohledech plnohodnotný život. Přesto sžívání se s nemocí může být pro rodiny malých hemofiliků náročné. Domácí profylaxe, nástup dětí do školky nebo samostatná aplikace léku občas přinášejí rodičům i dětem krušné chvíle. Jak vše zvládnout v klidu a poskytnout dětem potřebnou oporu, poradily Kateřina Altmanová, předsedkyně pacientské organizace Hemojunior, a klinická psycholožka Mgr. Petra Bučková z FN Brno.
15. 6. 2022

Naši partneři

Pokud jste na těchto stránkách nenalezli vše, co jste hledali, zkuste se obrátit na pacientské organizace. Hemofilikům a jejich rodinám nabízí poradenství, pomoc i členství ve své komunitě.

Český svaz hemofiliků

Český svaz hemofiliků

Takeda

Pokud jste na těchto stránkách nenalezli, co jste hledali, připojte se k největší hemofilické komunitě.
Takeda
drop drop drop